Your location:Data recovery software>Step>Turkish>Bölüm dosya sistemi hasar kurtarma

Latest News

Bölüm dosya sistemi hasar kurtarma

Author:fsadmin

Views:

Çıkarılabilir sabit sürücü biçimlendirmeyi nasıl düzeltir?

Biçimlendirilmiş bölüm nasıl onarılır? En kolay yol biçimlendirmektir. Biçimlendirme işlemi çok basittir, Windows sistem biçimlendirmesini kullanabilirsiniz, ayrıca Bplandatarecovery işlemini de kullanabilirsiniz. Ancak, biçimlendirmeden önce kaybolan verilerin kurtarıldığını onaylamanız gerekir!

Bilgisayardaki mobil sabit diski temsil eden sürücü harfini sağ tıklatın ve sonra "Biçimlendir" seçeneğini seçin; bundan sonra açılır pencerede "Başlat" düğmesini tıklatın.

Mobil sabit sürücü istem biçimlendirmesini açmıyor

Mobil sabit sürücünün istem biçimlendirmesini açmamasının yaygın nedenleri

Mobil neden Sabit diskin biçimlendirmeyi istemesi için birçok neden vardır; bu, mantıksal bir hata veya fiziksel bir arıza olabilir. Bugün, editör daha yaygın nedenlerden bazılarını özetler ve herkesin nedenlerini ve çözümlerini bulması için fikirler sunar.

Bölüm dosya sistemi hasarı: Dosya sistemi, verileri depolama ve düzenleme yöntemidir ve temel verilere erişmek için bir mekanizma sağlar. Dosya sistemi disk depolama alanını birkaç birime böler ve bu depolama birimlerinin hangi dosyalara tahsis edildiğini kaydetmekten sorumludur. Dosya sistemi hasar görürse, işletim sistemi bölümdeki verilere erişemez. Biçimlendirme işlemi dosya sistemini yeniden oluşturabildiğinden, bölüm hasar gördüğünde, sistem genellikle biçimlendirilmesi gerektiğini bildirir.

Desteklenmeyen dosya sistemi türü: Bilgisayar mobil sabit diskin dosya sistemi türünü desteklemiyor Örneğin, mobil sabit disk EXT4 gibi bir Linux dosya sistemi türü kullanıyorsa, mobil sabit disk Windows bilgisayara bağlanır Biçimlendirmeniz istenir. Bu durumda, mobil sabit diski verileri okumak için Linux ortamına koyabilir veya Windows altında EXT4 bölümünü okumak ve yazmak için Bplandatarecovery yazılımını kullanabilirsiniz.

USB bağlantı noktasının güç kaynağı yetersiz: sıradan mekanik sabit disk gibi mobil sabit disk, veri okuma ve yazma için dahili diske dayanır ve güç kaynağı gereksinimleri nispeten yüksektir. USB bağlantı noktasının güç kaynağı yetersiz veya kararsızsa, normal okuma ve yazma işlemlerini etkiler ve veri karışıklığına neden olur.

Uygunsuz işlem: Çoğu kullanıcı mobil sabit diski çıkarmadan önce güvenli silme donanım simgesini tıklatmaz ve bazen sistem okuma ve yazma işlemlerini tamamlamadığında mobil sabit disk doğrudan kaldırılır, bu işlemlerin tümü Dağınık, eksik veya hasarlı dosya dizini bilgilerine yol açabilir.

Disk bozuk kesimleri: Sabit disk bozuk kesimleri, diskin normal okuma ve yazma işlemlerinin yapılamadığı alanlardır, bozuk kesimler açılamayan bölümler, kayıp bölümler ve sabit disk hızının yavaşlaması gibi çeşitli sorunlar getirir vb.

Özet

Mobil sabit diskin biçimlendirilmesi istendiğinde, veriler daha önemliyse, bölümü biçimlendirmeyin ve disk denetimi ve diğer işlemleri gerçekleştirmeyin, Yapılması gereken ilk şey veri kurtarma. Kayıp dosyaları kurtarmak için yukarıdaki öğreticiyi adım adım izleyin. Mobil sabit diskte çok fazla bozuk sektör varsa ve yazılım tarama yapamıyorsa, çözüm için Bplandatarecovery uzman ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

If you want to find more info about , you can go to the page ,the page intorduce about the info

Recommend article

Relate article