Your location:Data recovery software>Step>Turkish>Hayalet hatasından sonra bölüm kurtarma

Latest News

Hayalet hatasından sonra bölüm kurtarma

Author:fsadmin

Views:

2. Hayalet hatasından sonra bölüm kurtarma.

Sistemi geri yüklemek için Ghost yazılımını kullanırken, işletim hataları nedeniyle, bazen tüm disk yanlışlıkla büyük bir bölüme geri yüklenir. Şu anda, tüm sabit diskin (C sürücüsü) boyutu olan yeni geri yüklenen bölüm dışında, diğer bölümler kaybolmuştur. Bu durumda, kayıp bölümü arama yöntemini de kullanmanız gerekir. Aradaki fark, bölüm tablosunun şu anda mantıksal olarak sağlam ve hatasız olmasıdır. Bu nedenle, otomatik bir şekilde arama yaparken, Bplandatarecovery bulduğu büyük C sürücüsünü otomatik olarak korur ve diğer sürücüler bulunamaz. Bu nedenle, bölümleri ararken "Gelişmiş Mod" u kullanmanız gerekir. Hangi bölümü geri yüklemeniz gerektiğine karar vermek kullanıcıya bağlıdır. Arama seçenekleri yukarıdaki 1. maddede açıklananlarla aynıdır.

Aramaya başladıktan sonra, Bplandatarecovery'nin hata kurtarma işleminden sonra büyük C sürücüsünün keşfini hemen rapor edeceğine dikkat edilmelidir. Şu anda lütfen "Reserve" seçeneğini seçmeyin. Otomatik yöntem aynıdır, geri yüklenecek diğer bölümleri bulamazsınız. Kurtarmak istediğiniz diğer bölümleri bulana kadar "Yoksay" (veya "Atla") seçeneğini seçmeli ve bölümdeki dosyalar doğru olduğunda "Sakla" seçeneğini seçmelisiniz.

Arama tamamlandıktan ve kurtarılması gereken D ve E bölümleri bulunduktan sonra, bölüm tablosunu kaydederken dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Yanlışlıkla kurtarma işleminden sonra yeni bir Windows sisteminde Bplandatarecovery çalıştırıyorsanız, bölüm tablosunu kaydettikten hemen sonra sistem mavi ekran çökmesi veya diğer anormal koşullar görünebilir. Bu normaldir, çünkü bölümleme tablosunu kaydettikten sonra, yeni bölümleme tablosu artık işletim sistemi tarafından kullanılan C sürücüsüne sahip değildir, yani bölümleme tablosunu kaydetme eylemi çalışan sistemi yok eder. Amacımız, C sürücüsü dışındaki diğer sürücülerin verilerini geri yüklemek olduğu ve mevcut C sürücüsü diğer sürücüleri etkilediği için, onu tutmanın bir yolu yoktur. Sistem bozulduktan sonra, işletim sistemini yeniden yüklemelisiniz, yeniden başlatmayı denemeyin, sadece sistemi yeniden yükleyin. Sistemi yeniden yüklemeden önce yeni bir C sürücüsü oluşturmanız gerekir.Bunu oluşturmak ve etkinleştirmek için Bplandatarecovery yazılımını kullanabilir veya sistem kurulum programı aracılığıyla oluşturabilirsiniz. Şu anda, dikkat etmeliyiz, C bölümü oluşturmalı ve sistemi bu bölüme kurmalı, yanlış olamaz. Emin değilseniz, bölüm tablosunu kaydetmeden önce kurtarılan dosyaları başka bir sabit diske kopyalayın ve sistemi yeniden yükleyin.

Hayalet hatasından sonraki kurtarma başarı oranı C sürücüsünün dosya sistemi türüyle ilgilidir. C diski FAT32 biçimindeyse, diğer disklerin kurtarma başarı oranı çok yüksektir, çünkü FAT32 baştan sona kullanılır ve genellikle diğer disklerin verilerini yok etmez. C sürücüsü NTFS biçimindeyse, C sürücüsü yanlışlıkla tüm sabit diske geri yüklendikten sonra durum daha karmaşıktır. NTFS bölümlerinin kullanımı başından sonuna kadar sabit olmadığından, diğer disklerin verilerine zarar verebilir.

3. Bölüm zarar görmüş.

Bölüm kaybolmazsa, bölüm "Bilgisayarım" veya "Disk Yönetimi" altında görülebilir. Ancak, "Biçimlendirilmemiş" olarak görüntülendiğinde veya açıldığında biçimlendirilmesi gerektiğinde, bölüm özniteliği "RAW" olarak veya bölümün hasar gördüğünü belirten hiçbir dosyanın görünmediği diğer durumlarda görüntülenir. Bu durumda, "Hatalı Biçimden Sonra Dosya Kurtarma" işlevini kullanmanız gerekir. Yöntem önce kurtarılacak bölümü seçmek ve daha sonra araç çubuğundaki "Dosyayı Kurtar" düğmesini tıklamak, "Dosyayı Geri Yükle" iletişim kutusunu açmak, "Hatalı Biçimden Sonra Dosya Kurtarma" yı seçmek ve formattan önce dosya sistemi türünü seçmek Aramaya başlayabilirsiniz. Aranan dosya listesi, arama tamamlandıktan sonra ana arayüzde görüntülenecektir.Her dosya veya dizinin önünde bir onay kutusu bulunur. Kurtarılması gereken dosyaları kontrol edin ve ardından dosyaları diğer bölümlere kopyalamak üzere bir menü açmak için farenin sağ düğmesine tıklayın. Ayrıntılı talimatlar için lütfen "Dosya Veri Kurtarma" yazılım yardım belgesine bakın.

4. Daha karmaşık bir durumda, bölüm kaybolur ve aranamaz.

Çeşitli arama seçenekleri kullanırsanız ve bölüm kaybolduktan sonra bölümü bulamazsanız, bölümün önyükleme kesimi zarar görmüş demektir, bu da bölümü doğru bir şekilde bulmayı imkansız hale getirir. Bu durumda, verileri geri yüklemek istiyorsanız, çalışması daha zahmetli olacaktır.

If you want to find more info about , you can go to the page ,the page intorduce about the info

Recommend article

Relate article