Your location:Data recovery software>Step>Slovak>Obnova poškodenia súborového systému

Latest News

Obnova poškodenia súborového systému

Author:fsadmin

Views:

Vymeniteľný pevný disk zobrazí výzvu, ako opraviť formátovanie?

Vyžadujete opravu formátovaného oddielu? Najjednoduchší spôsob je formátovanie. Operácia formátovania je veľmi jednoduchá, môžete použiť formátovanie systému Windows, môžete tiež použiť operáciu Bplandatarecovery. Pred formátovaním však musíte potvrdiť, že stratené údaje boli obnovené!

Pravým tlačidlom myši kliknite na písmeno jednotky predstavujúce mobilný pevný disk v počítači a potom vyberte možnosť „Formátovať“, potom kliknite na tlačidlo „Štart“ v rozbaľovacom okne.

Mobilný pevný disk sa neotvorí s výzvou na formátovanie

Bežné príčiny, prečo sa pevný disk neotvára s okamžitým formátovaním

Príčina pre mobil Existuje veľa dôvodov pre rýchle formátovanie pevného disku, čo môže byť logické zlyhanie alebo fyzické zlyhanie. Dnes editor sumarizuje niektoré z najbežnejších dôvodov a každému dáva nápady, ako zistiť príčiny a riešenia.

Poškodenie systému súborov oddielu: Systém súborov je spôsob ukladania a usporiadania údajov a poskytuje mechanizmus prístupu k podkladovým údajom. Systém súborov rozdeľuje diskový úložný priestor na niekoľko jednotiek a je zodpovedný za zaznamenávanie súborov, ktorým sú tieto úložné jednotky pridelené. Ak je systém súborov poškodený, operačný systém nebude mať prístup k údajom v oddiele. Pretože operácia formátovania môže obnoviť súborový systém, keď je oddiel poškodený, systém často vyžaduje formátovanie.

Nepodporovaný typ systému súborov: Počítač nepodporuje typ systému súborov mobilného pevného disku. Ak napríklad mobilný pevný disk používa systém súborov typu Linux, napríklad EXT4, je pevný disk pripojený k počítaču so systémom Windows. Budete vyzvaní na formátovanie. V takom prípade môžete mobilný pevný disk umiestniť do prostredia Linux na čítanie údajov, alebo môžete pomocou softvéru Bplandatarecovery čítať a zapisovať oblasť EXT4 pod Windows.

Napájanie USB portu je nedostatočné: mobilný pevný disk, podobne ako bežný mechanický pevný disk, sa pri čítaní a zápise údajov spolieha na interný disk a požiadavky na napájanie sú pomerne vysoké. Ak je napájanie portu USB nedostatočné alebo nestabilné, ovplyvní to normálne operácie čítania a zápisu a spôsobí zmätok údajov.

Nevhodná operácia: Mnoho používateľov neklikne na ikonu hardvéru bezpečného odstránenia pred odstránením mobilného pevného disku a niekedy sa mobilný pevný disk priamo odstráni, keď systém nedokončí operácie čítania a zápisu, tieto operácie sú všetky Môže to viesť k chaotickým, chýbajúcim alebo poškodeným informáciám o adresári súborov.

Chybné sektory disku: Chybné sektory pevného disku sú oblasti disku, na ktorých nie je možné vykonávať bežné operácie čítania a zápisu. Chybné sektory spôsobujú rôzne problémy, ako napríklad zlyhanie oddielu, strata oddielu a rýchlosť pevného disku. a tak ďalej.

Zhrnutie

Ak sa na pevnom disku zobrazí výzva na formátovanie, ak sú údaje dôležitejšie, neformátujte oddiel a nevykonávajte kontrolu disku ani iné operácie, Prvá vec, ktorú treba urobiť, je obnova dát. Postupujte podľa vyššie uvedeného návodu krok za krokom na obnovenie stratených súborov. Ak má mobilný pevný disk príliš veľa chybných sektorov a softvér nedokáže skenovať, môžete sa obrátiť na tím odborníkov spoločnosti Bplandatarecovery a vyhľadať riešenie.

If you want to find more info about , you can go to the page ,the page intorduce about the info

Recommend article

Relate article