Your location:Data recovery software>Step>Polish>Odzyskiwanie uszkodzeń systemu plików partycji

Latest News

Odzyskiwanie uszkodzeń systemu plików partycji

Author:fsadmin

Views:

Wymienny dysk twardy wyświetla pytanie, jak naprawić formatowanie?

Pytaj, jak naprawić sformatowaną partycję? Najprostszym sposobem jest sformatowanie. Operacja formatowania jest bardzo prosta, możesz użyć formatowania systemu Windows, możesz także użyć operacji Bplandatarecovery. Jednak przed sformatowaniem musisz potwierdzić, że utracone dane zostały odzyskane!

Kliknij prawym przyciskiem myszy literę dysku reprezentującą mobilny dysk twardy w komputerze, a następnie wybierz opcję „Formatuj”, a następnie kliknij przycisk „Start” w oknie podręcznym.

Mobilny dysk twardy nie otworzy się z monitowaniem o formatowanie

Typowe przyczyny braku otwierania formatowania mobilnego dysku twardego

Przyczyna mobilna Istnieje wiele powodów, dla których dysk twardy pyta o formatowanie, które może być awarią logiczną lub fizyczną. Dzisiaj redaktor podsumowuje niektóre z najczęstszych przyczyn i przedstawia wszystkim pomysły na znalezienie przyczyn i rozwiązań.

Uszkodzenie systemu plików partycji: System plików jest metodą przechowywania i organizowania danych oraz zapewnia mechanizm dostępu do danych podstawowych. System plików dzieli przestrzeń dyskową na kilka jednostek i jest odpowiedzialny za rejestrowanie plików, do których te jednostki pamięci są przydzielone. Jeśli system plików jest uszkodzony, system operacyjny nie będzie mógł uzyskać dostępu do danych na partycji. Ponieważ operacja formatowania może odbudować system plików, w przypadku uszkodzenia partycji system często wyświetla monit o konieczność sformatowania.

Nieobsługiwany typ systemu plików: Komputer nie obsługuje typu systemu plików mobilnego dysku twardego. Na przykład, jeśli mobilny dysk twardy używa systemu plików Linux, takiego jak EXT4, mobilny dysk twardy jest podłączony do komputera z systemem Windows Zostaniesz poproszony o sformatowanie. W takim przypadku możesz umieścić mobilny dysk twardy w środowisku Linux, aby odczytać dane, lub możesz użyć oprogramowania Bplandatarecovery do odczytu i zapisu partycji EXT4 w systemie Windows.

Zasilanie portu USB jest niewystarczające: mobilny dysk twardy, podobnie jak zwykły mechaniczny dysk twardy, wykorzystuje wewnętrzny dysk do odczytu i zapisu danych, a wymagania dotyczące zasilania są stosunkowo wysokie. Jeśli zasilanie portu USB jest niewystarczające lub niestabilne, wpłynie to na normalne operacje odczytu i zapisu i spowoduje zamieszanie danych.

Niewłaściwa operacja: Wielu użytkowników nie klika ikony bezpiecznego usuwania sprzętu przed usunięciem mobilnego dysku twardego, a czasami mobilny dysk twardy jest bezpośrednio usuwany, gdy system nie kończy operacji odczytu i zapisu, wszystkie te operacje są wszystkie Może to prowadzić do nieporządnych, brakujących lub uszkodzonych informacji w katalogu plików.

Uszkodzone sektory dysku: Uszkodzone sektory dysku twardego to obszary na dysku, na których nie można wykonywać normalnych operacji odczytu i zapisu. Itd.

Podsumowanie

Gdy zostanie wyświetlony monit o sformatowanie przenośnego dysku twardego, jeśli dane są ważniejsze, nie formatuj partycji i nie wykonuj sprawdzania dysku ani innych operacji, Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest odzyskiwanie danych. Wykonaj powyższy samouczek krok po kroku, aby odzyskać utracone pliki. Jeśli mobilny dysk twardy ma zbyt wiele uszkodzonych sektorów, a oprogramowanie nie może skanować, możesz skontaktować się z zespołem ekspertów Bplandatarecovery w celu znalezienia rozwiązania.

If you want to find more info about , you can go to the page ,the page intorduce about the info

Recommend article

Relate article