Your location:Data recovery software>Step>Czech>Jaký je důvod, proč nelze mobilní pevný disk otevřít?

Latest News

Jaký je důvod, proč nelze mobilní pevný disk otevřít?

Author:fsadmin

Views:

Co udělat, pokud nelze otevřít pevný disk? Neexistuje lepší způsob než tento

Co se děje, když se mobilní pevný disk neotevřel? Co když jsou na mobilním pevném disku důležitá data? Nelze otevřít mobilní pevný disk, což je velmi běžný problém se ztrátou dat. V takových situacích není třeba být nervózní. Dále editor podrobně představí, jak správně řešit problém s otevřením mobilního pevného disku.

Následuje grafický tutoriál využívající Bplandatarecovery k obnovení dat mobilního pevného disku:

Přípravný nástroj:

1, počítač a Mobilní pevný disk čeká na obnovu dat

2. Software pro obnovu dat mobilního pevného disku Bplandatarecovery

Zahájení obnovy

Krok 1: Otevřete oficiální web Bplandatarecovery a stáhněte si bezplatnou zkušební verzi Bplandatarecovery. Po stažení softwaru jej rozbalte, aby se spustil.

Jak je ukázáno níže, není nutné instalovat software. Poklepáním na Bplandatarecovery spustíte program pro otevření softwaru.

Mobilní pevný disk nelze otevřít

Krok 2: Najděte a vyberte oddíl, který nelze otevřít na mobilním pevném disku v softwaru, a poté klikněte na "" na pravé straně softwaru. Na kartě Procházet soubory zkontrolujte, zda se na mobilním pevném disku zobrazují data.

V případě, že poškození oddílu není závažné, může aplikace Bplandatarecovery přímo zobrazit data bez otevření komplikovaného prověřování, jak je znázorněno na obrázku níže. Pokud jsou data zobrazována normálně, zkopírujte a uložte soubor na jiný disk, abyste dokončili obnovu dat mobilního pevného disku.

Mobilní pevný disk se neotevře

Kromě toho můžete pro poškozený oddíl NTFS zkusit také funkci „Smart Load Current Partition“, jak je znázorněno na obrázku níže : Vyberte oddíl, který nelze otevřít, a poté klikněte na Nástroje> Inteligentní načtení aktuálního oddílu. Tato funkce je určena pro oddíly NTFS, které nelze otevřít, a lze také přímo vypsat data bez složitého skenování. Pokud tato funkce není použitelná, je vyžadován krok 3.

Mobilní pevný disk se neotevře

Krok 3: Pro skenování použijte funkci „Obnovit soubor“.

Vyberte oddíl ztracených dat v programu Bplandatarecovery a poté na panelu nástrojů klikněte na tlačítko „Obnovit soubor“.

Vyjímatelný pevný disk nelze otevřít

V rozbalovacím okně klikněte na tlačítko "Start", aby software mohl zahájit úplnou kontrolu vybraného oddílu. Během procesu skenování software vypíše seznam nalezených dat v reálném čase, takže pokud budou nalezeny požadované soubory, může být skenování ukončeno předem, což je velmi výhodné a šetří čas.

Mobilní pevný disk se neotevře

Krok 4: Náhled souboru.

Poklepejte na soubor ve výsledku kontroly, můžete otevřít okno náhledu a zobrazit obsah souboru, jak ukazuje následující obrázek, software zobrazuje náhled souboru obrázku. Pokud je náhled souboru normální, znamená to, že soubor není poškozen a lze jej normálně obnovit.

Mobilní pevný disk nelze otevřít

Krok pátý: Zkopírujte soubory a dokončete proces obnovy dat mobilního pevného disku.

Vyhledejte a vyberte data, která mají být obnovena ze seznamu souborů, potom klepněte pravým tlačítkem a klepněte na možnost „Kopírovat do zadané složky“.

Mobilní pevný disk se neotevře

Krok 6: Po dokončení kopírování souboru otevřete cílovou složku a zkontrolujte, zda jsou soubory obnoveny normálně.

Ujistěte se, že soubory jsou zpět do normálu, můžete zkusit následující metody k opravě tohoto neotevíratelného oddílu.

Jak opravit vyměnitelný pevný disk?

Mobilní pevné disky jsou nepřístupné, neotevíratelné a vybízejí k formátování, většinou proto, že je poškozen systém souborů. Proces formátování vytvoří nový systém souborů a po formátování lze oddíl normálně otevřít.

Poznámka: Formátování způsobí ztrátu dat. Před formátováním zkontrolujte, zda byla data úspěšně zálohována nebo obnovena.

Krok 1: Otevřete správce souborů, klepněte pravým tlačítkem myši na oddíl, který nelze otevřít, a poté vyberte možnost „Formátovat“, jak je znázorněno na následujícím obrázku.

Vyjímatelný pevný disk se neotevře

Krok 2: V rozbalovacím okně vyberte typ systému souborů, metodu formátování, jmenovku svazku atd. a poté klikněte na „ Tlačítko Start.

Připomenutí: Pokud systém Windows nemůže dokončit formát, znamená to, že disk nelze číst a zapisovat normálně, což znamená, že mohou být chybné sektory. V takovém případě se můžete pokusit použít Bplandatarecovery k detekci a opravě chybných sektorů.

Proč nelze otevřít mobilní pevný disk?

Existuje mnoho důvodů, proč nelze mobilní pevný disk otevřít. Zde je jen několik nejčastějších důvodů. Doufám, že vám pomůžeme těmto problémům předejít.

Nesprávné vložení a vyjmutí mobilního pevného disku: Před vyjmutím mobilního pevného disku jste neklikli na Bezpečné smazání. Vyjmutí mobilního pevného disku, zatímco systém čte a zapisuje, velmi pravděpodobně způsobí záměnu systému souborů.

Nedostatečné napájení USB rozhraní: Pokud není napájení USB portu dostatečné, mobilní pevný disk nebude fungovat správně, což bude mít za následek nestabilní čtení a zápis dat.

Chybné sektory na disku: Chybné sektory mohou způsobit problémy, jako jsou data, která nelze číst a zapisovat normálně, oddíly nelze otevřít, systém selže, počítač zamrzne a pevný disk nelze identifikovat.

Přerušení změny velikosti oddílu: Proces změny velikosti oddílu je nucen přerušit, což způsobí poškození struktury systému souborů.

Zničení virů.

Shrnutí

Zde je představeno řešení problému, že mobilní pevný disk nelze otevřít. Pokud narazíte na podobné problémy, přátelé se mohou odkazovat na výše uvedené metody. Znovu proveďte obnovu dat na mobilním pevném disku doma a opravte poškozený oddíl. Doufám, že tento výukový program je užitečný pro všechny. Další vzrušující návody můžete sledovat na oficiálních webových stránkách Bplandatarecovery. V případě nevyléčitelné obnovy dat kontaktujte prosím včas zákaznický servis online.

If you want to find more info about , you can go to the page ,the page intorduce about the info

Recommend article

Relate article